C8harolindaKarlen
C8harolindaKarlen C8harolindaKarlen
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate per bottle of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 01-10-2016
9.60 / 24 = 0.40.......so the unit rate would be 40 cents per bottle of water
Answer Link

Otras preguntas

Solve the equation for all real solutions in simplest form.3v2 + 6v +1 = 0​
What caused Tom to change his opinion of Mr. Berry? A. Tom had a conversation with Mr. Berry. B. Tom heard that Mr. Berry was nice after all. C. Mr. Berry gave
How does first-person point of view help you picture what it was like during the outbreak? It shows that the city was quite dirty and filled with garbage. It sh
What helped resolve the issue of sanitation in overcrowded cities in Rome?
Please help ASAP :) this is really easy ino lol
After O'Brien kills a man with a grenade, he says, "It was not a matter of live or die. There was no real peril. Almost certainly the young man would have passe
Los 2/9 de mis lapices son blancos y los 21 restantes azules. ¿Que fracción de lapices son azules? ¿Cuantos lapices en total tengo y cuantos son de color blanco
The original price of a leather chair is $887.00. Which coupon is a better deal 15% off or save $125.00
What is the difference between metaphase in mitosis and metaphase I in meiosis? How are they the same? Can someone answer this please
What does Anne’s wish to be cremated reveal to us about us?