brileesmithson brileesmithson
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

It costs $0.46 to buy 2 bouncy balls. If the bouncy balls both have the same price, how much
does it cost to buy 1 bouncy ball?

Respuesta :

laniehorn3943 laniehorn3943
  • 03-11-2020

Answer:

0.23

Step-by-step explanation:

Answer Link
miranamiami miranamiami
  • 03-11-2020

Answer:

$0.23

Step-by-step explanation:

2 balls cost $0.46, they all cost the same, so you divide $0.46 by 2 and get $0.23

Answer Link

Otras preguntas

Did feudalism create a stable form of government?
In a standard dictionary, where can you find the key to pronunciation marks? A. In an appendix B. In the front of the dictionary C. At the bottom of each page D
A vehicle is only 15% efficient. What happened to the other 85%?
why is the square root of a perfect square always rational
A vehicle is only 15% efficient. What happened to the other 85%?
Companies raise funds to expand their business by
where are the three parts of an atom located
A pet store currently has a total of 45 cats and dogs. There are 7 more cats than dogs. Find the number of cats and dogs in the store. Write and solve a system
does radiation need a phase of matter to travel with?
How do I do trebuchet calculations????? Help me please