willshanique3
willshanique3
02-11-2020
Mathematics
contestada
Find the unit rate. $56/25gallons
Respuesta :
laylaschoolemail
laylaschoolemail
02-11-2020
Answer:
$2.24 per gallon
Step-by-step explanation:
$56/25gallons=2.24
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 26+ )
Otras preguntas
As a response to the National Bank issue during Jackson’s presidency, Henry Clay suggested shifting funds to state banks. voiced his support of state banks. cal
Convert from $0.20 dollars to cents
Circle the letter of the best SYNONYM (the word or phrase most nearly the same as the word in bold-faced type) Perseverance in competitive sports. A.Dabbling B
What were some of the social effects of Black Codes? (Select all that apply.) A)limited rights B)improved education C)segregation D)poverty E)ability to migrate
Which of the following case decisions gave the U.S. Supreme Court the power of judicial review? Brown v. Board of Education Texas v. Johnson Plessy v. Ferguson
How did the federal budget crisis affect the presidential election in 1996? People were disappointed that Clinton shut down the government. People had more nega
The Senate must confirm presidential appointees to office. This process allows the Senate to __________.
Help! The main crop you see for miles around here is corn and almost everybody's first language is English. A. place B. region
Solve for x: |x| − 8 = −5
Which law did the Mayflower Compact directly impact? Select the best answer from the choices provided A.Fundamental Orders of Connecticut B.Exeter Compact C.Con