dominqueyoung56 dominqueyoung56
  • 01-11-2020
  • Mathematics
contestada

You buy rice at $0.71 a pound one batch of fried rice requires 5 pounds of rice how much does the rice for one batch cost

Respuesta :

Kaylamartir101 Kaylamartir101
  • 01-11-2020

Answer:

3.55 is your answer

Step-by-step explanation:

0.71 x 5 = $3.55

Answer Link

Otras preguntas

m=5kg and a=7m/s whats force
True/False: Apartheid had zero effect on the development of music in South Africa.
Annie is a nutritionist. She is conducting seminars about following a healthy diet in various offices. Annie adds a picture of fruit in a document. She wants to
Explain how the 1920's were a decade of contradictions. What does the relationship between mass immigration and the rise of the second ku klux klan tell us abou
why do chemical fertilizers accumulate in our body
Although burning waste is one way to reduce garbage that goes into landfills, it has negative environmental consequences. Which of the following is a possible
Helppp plsssss!! AsapThanks
9) The most important reason for the growth of labor unions in the latter half of the 19th century was A) the passage of the Sherman Anti-trust Act. B) the
Solve the equation: 2 * x-3 = 25, x =? (digit answer):
9) The most important reason for the growth of labor unions in the latter half of the 19th century was A) the passage of the Sherman Anti-trust Act. B) the