OceanicModifications
OceanicModifications OceanicModifications
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

For every 1 jug of milk I buy, I Buy 3 boxes of Cereal. What is the unit rate?

Respuesta :

alina2189 alina2189
  • 06-10-2020
1 jug of juice for every 3 cereal boxes
Making a chart can help too!!
Answer Link

Otras preguntas

what is the source of people in utopia​
Which of the following statements about customer needs is true? O a) Satisfied customers will lead to more business. O b) Customer needs often remain the same.
If the sequence 2, 4, 6, 10, 16, ... were to follow the same pattern as the Fibonacci sequence, what are the next three terms?
Please help me ASAP ?!!!!
Giving brainliest, how old do you have to be to get a lip piercing in North Carolina, with parental consent.
expand the decimal number 453682​
Murder investigation Detective Leong was involved in a murder investigation. In the suspect's house, the only thing he found useful was a password protected com
Why are inhabitants of democratic countries dissatisfied?
A sample of a compound is found to consist of 0.44g H and 6.92g O what’s its formula
Express as index form log 2 64 = 6