gingham gingham
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

if 1/4 a gallon cost 2.90 what is the cost per serving

Respuesta :

destinybills
destinybills destinybills
  • 02-10-2020

Answer:

it may be 0.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What are the 3 principles of heredity that Gregor Mendel discovered?
3 reasons why should boys and girls should have separate classes?
Which of the following does not contribute to water pollution? a. forestry b. industry c. agriculture d. none of the above
Write an algebraic expression with the constant 7 and the variable y.
What led to the beginning of the Renaissance? the rediscovery of ancient national epics such as Beowulf, which led to the rise of European nationalism the redis
Select all that apply: Which of the following affect(s) the half-life of a radioactive substance? A. the type of isotope B. the temperature of the subst
The euglena's red eyespot is used for _____. photosynthesis binary fission detection of light detection of danger
How many centimeters are in an inch?
Liabilities are classified on the balance sheet as deferred or A : long-term B : accrued C : unearned D : current
In a _________ reaction, the mass of the reactants is equal to the mass of the products. Select all that apply. A. chemical B. nuclear fusion C. nuclear fission