velazquezp893 velazquezp893
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

6 dollars for 4 cans of tuna
​

Respuesta :

braden9180
braden9180 braden9180
  • 02-10-2020

Answer:

1.5 dollars

Step-by-step explanation:

Each can of tuna would cost $1.50, since you divide 4 into 6, giving you the unit price.

Answer Link

Otras preguntas

P/2+A=7m-2n solve the following equation for n
A car engine burns gas at 495 K, and exhausts to the air at 293 K. If it ran at the highest possible efficiency, how much input heat would it take to do 10,000
Prove the divisibility of the following numbers: 24^54·54^24·2^10 by 72^63
Write the equation of parabola that has vertex (9,7) and passes through point (3,8).
fill in the missing work and justification for step 3 when solving 2(×+1)=10​
What are some ways to insert a row or column? Check all that apply.
What countries are in North America
10000 points Which elements make up the empty space in the universe? Select two options. ice debris dark matter dark energy gas and dust
name the 3 processes that are part of water cycle.​
If you are good with socials please send me a message asap!! I need help with an essay question!