ales196
ales196 ales196
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

$27 for 12 avocados HELP ME PLZ 14 POINTS

Respuesta :

Omgkitkat2009 Omgkitkat2009
  • 01-10-2020
Well, if you are asking how much is for each avocado, then what I did is I divided 27 by 12 and I got 2.25
Answer Link

Otras preguntas

why is the cyclops as a monster an archetypal character
Explain how the Industrial Revolution changed the living conditions for both the middle class and the working class.
What are the colonial languages spoken in Sub-Saharan Africa?
The career clusters can be defined as a. all the jobs a person has in their working life. b. groupings of occupations and broad industries based on commonalit
The milky way is located in the _____ group. a.andromeda b.local c.elliptical d.spiral e.virgo
Which function represents the graph of f(x)=|2x| after it is translated 5 units to the left? a.) g(x)=|2(x−5)| b.) g(x)=|2(x+5)| c.) g(x)=|2x+5| d.) g(x)=|2
Select the statement that most accurately describes the Neolithic agricultural revolution. A. Nomadic tribes sought to trap animals for food and clothing. B. H
Make a table of ordered pairs for the equation. y=−3x+1 Then plot two points to graph the equation.
One liter of strawberries weighs about 4 kilograms about how many liters of strawberries would weigh 400 grams
Skimming text is a helpful reading tool when which of the following exists?