felisahunter felisahunter
  • 03-09-2020
  • Mathematics
contestada

Alyssa had 59 dollars to spend on 6 books. After buying them she had 11 dollars. How much did each book cost

Respuesta :

qazwsxedcrfv22
qazwsxedcrfv22 qazwsxedcrfv22
  • 03-09-2020
Answer: $20
Sandy had 138 dollars to spend on 6 books. After buying them she had 18 dollars. How much did each book cost? 20 dollars.
Answer Link

Otras preguntas

Explain what is the same about two fractions that are like fractions
what is the sum of 7/10 and 6/100
having troubles with inequalities.. 3.8x + 14.5 < 32
which trinomial is equivalent to (3x-1)(x+4)
having troubles with inequalities.. 3.8x + 14.5 < 32
having troubles with inequalities.. 3.8x + 14.5 < 32
which trinomial is equivalent to (3x-1)(x+4)
having troubles with inequalities.. 3.8x + 14.5 < 32
having troubles with inequalities.. 3.8x + 14.5 < 32
having troubles with inequalities.. 3.8x + 14.5 < 32