steventapsoba59 steventapsoba59
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

Nina goes to the neighborhood store to buy 14 rolls of toilet paper. If she spent $20.02 in all for her purchase, how much does one roll of toilet paper cost?

Respuesta :

Pizzaunicorn48
Pizzaunicorn48 Pizzaunicorn48
  • 01-09-2020

Answer:

Each roll is $1.43.

Step-by-step explanation:

20.02 ÷ 14 = 1.43.

1.43 × 14 = 20.02.

Answer Link

Otras preguntas

Solve and Check -N/5=5 Can someone explain this to me?
Personal narratives are most beneficial to which type of persuasive speech
how did the writing of enlightenment-era thinkers like John Locke and montesquieu influence th american revolution
Vanessa and Niki had just begun afriendship. Niki was new at school, and thought she was a snob. That was mostly because Niki barely said anything, and besidest
what is the dominant climate of Mexico? What are its main physical features?
which cells are not formed during meiosis
Identify one cause of involuntary migration a. the need for greater pay b. being threatened for practicing a religion c. the opportunity to own land
Personal narratives are most beneficial to which type of persuasive speech?
la un depozit s-au adus in perioada recoltarii 25 t de cartofi in primele doua zile s-au vandut 230 q de cartofi . cate kg
What can be said of Empires before they are established and after they fall? Help!!