uz3qr3yr2r uz3qr3yr2r
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

It costs $204.00 to buy beef to make 180 burgers. What will the cost be to make 80 burgers?

Respuesta :

coolmanthegreat03
coolmanthegreat03 coolmanthegreat03
  • 01-09-2020

Answer:

It would cost $90.66

Step-by-step explanation:

because 180 dived by 204 equals 1.13 then times that by 80 and there's your answer

Answer Link

Otras preguntas

your aunt tells you that she gets cold when the temperature falls below 60 degrees. does she mean Celsius or degrees Fahrenheit? how do you know
owners of a summer camp are buying new cots for there cabins. there are many 16 cabins. each cabin needs 6 cots. each cots costs $92. how much will the new cots
celia’s home in the u.s. was in the state of
What did the Anti-Saloon League call itself?
sarah has six pickles. she eats 3. how many are left
A common characteristic of a fad diet is that it claims to A. supply a long-term plan for healthy weight loss.B. provide a well-balanced plan for both nutrition
work in tobacco fields was done by which two groups? artisans indentured servants proprietors serfs slaves
what is the scientific notation 3700 and show the work
one way to provide guidance is to let children know what they should do rather than what they shouldnt. Is this true or false?
julie goes to the park across the street from her house several times a day and jogs a total of six miles every day. she jogs three-fourth of a mile at a time.