rnizamitdinova123
rnizamitdinova123 rnizamitdinova123
  • 04-06-2020
  • Mathematics
contestada

Caily bought 5.2 pounds of grapes for $7.75. Using the unit rate, how much would 3 pounds of grapes cost? *

Respuesta :

iansauza
iansauza iansauza
  • 04-06-2020
10.8 that’s the answer bro
Answer Link

Otras preguntas

According to​ statistics, a person will devote 33 years to sleeping and watching tv. the number of years sleeping will exceed the number of years watching tv by
What would most likely occur if the body was unable to create and use ATP immediately?
what is the diameter of a quarter ? is it 12mm, 3m , 1 km, or 2.2 cm ? Please help .
How to find slope and y intercept 6x-5y=15?
Which is a mark of Chaucer's originality?
how do you write the quotient (9+i) over (9-i) in standard form? I need the answer but more importantly, I need to learn how to solve these kinds of problems.
The ______________ between any two points on a number line is the absolute value of the difference of the coordinates.
most of the puerto rican's would prefer to be their own independent nation, separate from the US. True or False
Write the symbol for the ion formed when each element gains electrons and attains a noble-gas electron configuration. Br, H, Se.
Find the distance between the given points. C(7, 1) and D(4, -6) Distance =