alanapbonilla
alanapbonilla alanapbonilla
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

Dan bought four candy bars for a total $24.96. How much did each candy bar cost? Thank you

Respuesta :

4804167154
4804167154 4804167154
  • 02-06-2020

Answer:

Each one is $6.24

Step-by-step explanation:

You have to divide 24.96 by 4

Answer Link

Otras preguntas

how do i solve a rubic cube?
A triangle has 2 angles that each measure 84°. What kind of triangle is it?
Which water sources contribute to a river system? Check all that apply. groundwater lakes rivers streams watersheds
What political system develop by the romans had the greatest effect on western political thought
Anne tells Peter that she has a way to “escaping” the annex, how does she do it? Provide at least one quote from the play to support your answer.
A playground is being designed where children can interact with their friends in certain combinations. If there is 1 child, there can be 0 interactions. If t
Tetrodotoxin binds to sodium channels and blocks the passage of sodium ions based on this information which symptom would most likely occur in an organism expos
Why do people leave there home to star in a foreign country
The value of y varies directly with x. If x=6, then y=21. If x=10,what would be the value of y
What is the wave speed of a wave that has a frequency of 200 Hz and a wavelength of 0.40 m?