rocky5345
rocky5345 rocky5345
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

Miranda charged $4.00 for 5 brownies. Give the unit rate in cost per brownie?

Respuesta :

bubbamoore012 bubbamoore012
  • 04-05-2020

Answer: .80 for each

Step-by-step explanation:

$4/5 = .8

Answer Link
JoyMark
JoyMark JoyMark
  • 04-05-2020

Answer:

$0.80

Step-by-step explanation:

Divide 4 and 5.

4/5=0.8

So, for each brownie, and the unit rate is $0.80.

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following would be measured by a micrometer? width of a fiber size of air particles size of a cell number of air particles
WILL GIVE BRAINLEIST Rule 1: Add 6 starting from 0. Rule 2: Add 2 starting from 0. Complete the first 5 terms using the rules. How are the corresponding terms r
Which of the following are integer solutions to the inequality below? −3≤x≤4which? -3/3/-4/4/5/0​
Who's the president of China?​
Prepare any five programmes for minimizing sexually transmitted infections
Define the term 'change'​
Questions: You can save $200 monthly to put into your retirement account and you have 35 years until you retire. Assume an 8% rate of return and a monthly compo
can someone please help me lol
A car travels 30 km in 5.5 hours and 400 km in 5.5 hours find the average speed of the car during the entire journey
57 mL is equivalent to cL​