answerneeder345
answerneeder345 answerneeder345
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Buying 15 boxes of cereal for 43.35. What is the cost for one box

Respuesta :

faithmswartz
faithmswartz faithmswartz
  • 01-05-2020

Answer:

30

Step-by-step explanation:

Answer Link
ellagraceg70 ellagraceg70
  • 01-05-2020

Answer:$2.89

Step-by-step explanation:

43.35 divided by 15

Answer Link

Otras preguntas

the nutritive value of sunflower seeds a brief note
The diameter of a semicircle is 8 kilometres. What is the semicircle's perimeter?
Help please asap aaaaaaaaaaaaaaaaaa
what is an example of poaching?
how are ideological labels a benefit for voters and harmful at the same time?
Find the area of this irregular figure. Please explain in steps how you did it so I know how to do it for the next question please its not needed but would be a
Certain adverbs and adjectives often go together in sentences as collocation. Sometimes, they can also be used as compound adjectives. e.g. Ayeyarwady dolphins
B. Use the polite phrases in the box to ask permission for items. Would you mind if I...? Would it be alright if I...? Is it OK if I...? I wonder if it might be
what is science and what is momentum​
Work out the circumference of this circle. Give your answer in terms of pi.