emar3391
emar3391 emar3391
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Q4:
A box of 3 tube lights costs $3.72. What is the cost per tube light?

Respuesta :

alexfeldman09 alexfeldman09
  • 01-05-2020

Answer:

1.24

Step-by-step explanation:

divide 3.72 by 3

Answer Link
skylar06hillier
skylar06hillier skylar06hillier
  • 01-05-2020

Answer:

$1.24

Step-by-step explanation

$3.72 divided by 3= 1.24

Answer Link

Otras preguntas

Earths oceans are a.separate large basins surrounded by landmasses. b.roughly equivalent in size. c.one huge, continuous body of water. d.almost as deep as the
2 feet, 6 inches = ____ inches
At which point on this graph do reactants begin to produce products as they collide?
I need help please help me !!!!!!
The Area of EFGH is 2x+9 which is similar to The Area of JKLM is 2x-6. The perimeter of EFGH is x+3 which is similar to the Perimeter of JKLM is x-1. FInd all P
there is a population of 20000 bacteria in a colony. if the number of bacteria doubles every 430 hours, what will the population be 860 from now?​
PLEASE HELP I WILL GOVE BRAINIEST
Which of these rules governs visual design? line and texture hierarchy O increased visual response use of complementary colors
What is a denomination?
A card is drawn at random from a standard deck. What is the probability that it is a black card and a king ?​