ebonyediva
ebonyediva ebonyediva
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

One package of blueberries costs $3.
How many packages of blueberries can
you buy with $12?​

Respuesta :

AvaGreene
AvaGreene AvaGreene
  • 03-04-2020

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Because 3×4=12

Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-04-2020

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Simply divide 12 dollars into 3 dollars and you should get 4 :D

Answer Link

Otras preguntas

The war industries board (wib), which became the most important of all federal mobilization agencies, had the authority to
The ability to control the actions of others is called
SOMEONE PLEASE HELP!!
39. A weakened heart and circulatory system can cause __________.
Determine the quadrant of if the rectangle is reflected across the x-axis. A. I B. II C. III D. IV
According to a poll, 30% of voters support a ballot initiative. Hans randomly surveys 5 voters. What is the probability that exactly 2 voters will be in favor o
Use a system of equations to solve this problem. Hunter needs 10 oz of a snack mix that is made up of seeds and dried fruit. The seeds cost $1.50 per ounce and
Classify the following triangle. Check all that apply. 11.4, 9, 7, A. Acute B. Isosceles C. Right D. Equilateral E. Obtuse F. Scalene
If sin 90= 1, then the cos 0= blank
Which civilization is associated with the trojan war?