jaidynjackson90
jaidynjackson90 jaidynjackson90
  • 05-02-2020
  • Mathematics
contestada

If 6 pounds of apples cost $3.36, how much does 8 pounds cost.​

Respuesta :

corih
corih corih
  • 05-02-2020
I believe the answer is $4.48
Answer Link

Otras preguntas

What is 9/16 closest to 0,1/2, or 1 and why?
what pigments are.Give two examples.
9 is 12 percent of what number? ( show your work)
this picture is a scale drawing of a basketball court and 1 inch on the picture represents 15 feet of actual length. the dementions of the scale drawing are 2 i
How does NADP+ Become NADPH?
the perimeter of the top of a desk is 54 inches . if the length of the desk is 15 . what is the is the width of the desk
The United States can be described as both indirectly democratic and parliamentary confederal autocratic federal
What property must a solid have to be considered a crystalline solid
what policy reasserted the U.S. position as protector of the Western Hemisphere
Why did congress reconstruction efforts to ensure equal rights to the freedmen fail?