issajazination issajazination
  • 04-02-2020
  • Mathematics
contestada

it cost $45.75 for 5 apple pies. give the point of the unit rate

Respuesta :

nhorne11
nhorne11 nhorne11
  • 04-02-2020
It is $9.15 cents per pie
Answer Link
annagodoy7
annagodoy7 annagodoy7
  • 04-02-2020
45.75 divided by 5 = 9.15, each apple pie is $9.15
Answer Link

Otras preguntas

21 y=a(x-2)2 +b y =5 in the system of equations above, for which of the following values of a and b does the system have no solution? A) a= 1 and b=-4 B) a 2 an
Find the GCF and LCM of 217x328x11 and 213x345x74and explain your reasoning.
If AB = 10, AC = 6, and BC = 6, find AD:
What are the sides of PQR?
If there were no air resistance, a penny dropped from the top of a skyscraper would reach the ground 9.3 s later. To the nearest integer, what would the penny's
TRUE OR FALSE: Exercise training program is essential because it serves as a guide to a balanced, safe and efficient workout
How can an environmental law affect a business
Cpr stands for cardiopulmonary resuscitation. true or false
Two long straight current-carrying wires run parallel to each other. The current in one of the wires is 7.2A, their separation is 18.1 cm and they repel each ot
Question 7 of 10 A "moon" is a relatively large object that orbits a planet. Which of the following planets does not have a moon ? A. mercury B. mars C. Saturn