cecymarquez
cecymarquez
02-02-2020
Mathematics
contestada
Heeeeeeeelppp meeeeee
Respuesta :
toobanawaz144
toobanawaz144
02-02-2020
Answer: 1/4
Step-by-step explanation:
Answer Link
cvhdhdhd
cvhdhdhd
02-02-2020
The answer equals 1/4 just do ur steps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 12+ )
Otras preguntas
Ingrid has $28 to buy oil paints for her painting class. Each tube of paint costs $8. How many tubes can she buy? Do not include units in your answer.
Given f(x) = x^2 – 3 and g(x) = x+2/x . Find (g ° f)(4). A. 11/13 B. 6 C. 15/13 D. -6
1. Un día de primavera, Antonio y Alicia ___________ (viajar) por el campo. 2. _________ (Hacer) mucho sol. 3. El cielo ________ (estar) azul. 4. Todo se ______
In which of the following reactions does a decrease in the volume of the reaction vessel at constant temperature favor formation of the products? A) 2H2(g) +
there are 34 students in a watercolor painting class and 21 students in a oil painting class each student submits 6.art to be graded how many more pieces of art
If Johnny has 22 biscuits and Lucy has 5 how many biscuits does Ruby have?
Linked an image of the assignment.
Which type of open source license ensures that the source code of a program is freely available while also allowing the original author of the source code some
McCabe Manufacturing Co.'s budget at 8,000 units of production includes $40,000 for direct labor and $4,000 for electric power. Total fixed costs are $23,000. A
Solve this inequality and plz show how to work this out. Will give brainlest!!!!!! -4(x-3)>5x-6