xzaviermontalbo2
xzaviermontalbo2 xzaviermontalbo2
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

the equation 6.32=k2 shows that buying 2 bags of apples would cost 6.32. how much is it for one bag

Respuesta :

ujoy64
ujoy64 ujoy64
  • 01-02-2020

Answer:

3.16

Step-by-step explanation:

You would divide the 6.32 by 2 to get the amount for one bag

Answer Link

Otras preguntas

An investigator compares the durability of two different compounds used in the manufacture of a certain automobile brake lining. A sample of 243 brakes using Co
Which of these will be the correct relationship between work input and work output? A) Work input = Work output + Work against friction B) Work input = Work
question uploaded above. please help me​
ANSWER FOR BRAINLIEST AND 50 POINTS: The high temperatures for the last seven days are: High Temperatures: 81, 78, 83, 89, 80, 87, 78 Find the MEAN of the tempe
Pleaseeeeeee I need helpppp
What two groups had a major influence on the writing of Oklahoma’s constitution? women progressives Native Americans populists wealthy bankers
WHO EVER ANSWERS THE CORRECT ANSWER GETS BRAINLEST Under what condition can the Supreme Court strike down a law? a. when it goes against the Constitution b. wh
speech about COVIĎ-19 new variants plz :[​
if anyone could help me it would helpful :)!!!
Explain why the following scenario fails to meet the definition of a staff position. Situation: Carmen helps manufacture auto parts for a company that supplies