xzaviermontalbo2
xzaviermontalbo2 xzaviermontalbo2
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

a construction contractor use the equation Y=KX to determine it would cost them $19.25 to buy 7 boxes of nails. how much is each box

Respuesta :

ujoy64
ujoy64 ujoy64
  • 01-02-2020

Answer:

2.75 dollars

Step-by-step explanation:

If 7 boxes cost 19.25 dollars to get one box you would divide 19.25 by 7

Answer Link

Otras preguntas

Compare an athlete's vital capacity to an non-athlete. Explain your reasoning.
What is the value of the expression shown below? 7+(10-4) 2 (2 is second power) /4* (1/2) 3 (3 is second power).
What is the role of NaCl and edta in DNA isolation?
What is a numerical coefficient and literal coefficient?
Use inequality symbol to compare -3+7__-10-2?
A poem focuses more on ________ while an essay tends to focus on making an argument or explaining an idea a. emotions b. intellect c. logic d. rational thought
where was ceuta located in the 15th century
what are the minimum first quartile median third quartile and the maximum of the data set? 9,20,4,18,4,18,20,9
What were the main points of the Declaration of the Rights of Man?
1. Which of the following would most likely go in una ensalada de frutas?. . las zanahorias. la cebolla. las uvas. la carne. . 2. What is the correct way to say