sarazuaruano6882
sarazuaruano6882 sarazuaruano6882
  • 02-01-2020
  • Mathematics
contestada

you want to buy some noodles.a7-ounce package costs $2.59.a16-ounce package costs $5.60 a26-ounce package costs $9.88 which package is the best buy

Respuesta :

samanthabridges
samanthabridges samanthabridges
  • 02-01-2020

Answer: B. see photo for work.

Step-by-step explanation:

Ver imagen samanthabridges
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is NOT considered full body protection? A. All of the answers are considered full body protection B. Level A: Gas-tight, chemical-re
When you use the definite article you are referring to _____ people. A.) general B.) specific C.) feminine D.) masculine
In the excerpts from Hank Aaron's biography, what is the biographer's tone towards his subject? A) empathetic and respectful B) critical and sarcastic C) obj
(10 points ASAP) Draco's test scores on five social studies test are 86,93,92,80, and 94. What is his mean test score? What is the mean absolute deviation? What
Light receptor cells are located in the skin. true or false
what does nelson mandela mean when he writes that all of the African peoples sacrifices seemed as if they end in smoke and dust
The year 1973 saw approval of the _______ Peace Accords, ending the Vietnam War. Choices are; Paris London Bonn
Please help ASAP!! I need you guys/girls.
6. Complete the table for the given function. A. -3, –2, 1, 6 B. 3, 4, 7, 12 C. 0, 1, 4, 9 D. none of the above
what is the answer to this math problem......