moganlerriman7663 moganlerriman7663
  • 04-12-2019
  • Mathematics
contestada

Carson bought two loaves of bread and one dozen eggs at the grocery store yesterday he paid a total of $6.09.If one dozen of eggs cost $1.79,how much is a loaf of bread?

Respuesta :

nevaehcollings
nevaehcollings nevaehcollings
  • 04-12-2019

Answer: $4.30

Step-by-step explanation: if you take 6.09 and subtract 1.79 you will get $4.30

Answer Link
cupcake14362
cupcake14362 cupcake14362
  • 04-12-2019
$4.30

Explanation: subtract $1.79 from $6.09
Answer Link

Otras preguntas

In ceramics what seems to be universal human trait
What grammatical mistake is made? "Seated on the bench after today's run, the rain begins to fall; nevertheless, he enjoys the day."
who is the first president of nepal​
True or False: The expressions xy and yx are like terms.
Solve ( 9 - r) ( 2 - 3r) using the FOIL method. QUICK PLEASE!
Justin buys ice cream and apples at the store. • He pays a total of $25.24. • He pays a total of $5.14 for the ice cream. • He buys 5 bags of apples that each c
how to solve 5{2p-4(p+5)}=25
Please help me with this question :00
2. Which city is located at 58 N & 134 W
Although Edey and JoJo have the same parents, they…………have different talents for sports. a.all b. each c. both d.either​