iiomqemilyii
iiomqemilyii iiomqemilyii
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

What is the unit price if a package of 12 candy canes cost $4?

Respuesta :

simoneasimmons
simoneasimmons simoneasimmons
  • 03-12-2019

Answer:

$1 for every 3 candy canes

The drawing will help

Ver imagen simoneasimmons
Answer Link

Otras preguntas

WHAT IS THE PROCEDURE OF CONSTITUTIONAL AMENDMENT?
True or false: A voluntary association is typically a nonprofit organization formed to pursue some common interest.
what reminded michael palin of a slice of melon
how were old imperialism and new imperialism similar
6.974 rounded to The nearest tenth??? Can someone explain!!!!
Find the area of the triangle 8.5cm 11.32cm. Here are the options: a. 48 cm2 b. 48.11 cm2 c. 96.22 cm2 d. 32.07 cm2
Emma needs 2 pounds of ground meat to make meat loaf. She has one package with 2.36 pounds of ground meat and another package with 2.09 pounds of ground meat.
0.96 divided by 0.144
shelley spent 17 minutes washing the dishes. she spent 38 minute cleaning her room. Explain how can use mental math to find how long shelley spent on the two ta
frodo ran 2 3/5 miles in 7/12 of an hour. how many miles xan frodo run in one hourm