cyriltabi12 cyriltabi12
  • 01-12-2019
  • Mathematics
contestada

5) You bought a magazine for $3 and some
candy bars for $2 each. You spent a total
of $19. How many candy bars did you
buy?​

Respuesta :

lovebraniyah
lovebraniyah lovebraniyah
  • 01-12-2019
You bought 9 candy bars I think, I’m not completely sure
Answer Link
DekuMidoriyaOFA35
DekuMidoriyaOFA35 DekuMidoriyaOFA35
  • 16-11-2020

Answer:

You bought 8 candy bars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what is the proper name of the quadrilateral
After a drug is administered, it undergoes the process of .
how protecting land lead to feudalism ?
how do u use enforceable in a sentence
What is amplified? How does it affect sound?
what is the product of 4 2/3 and 11 1/4
Pollution occurs because: a. the government has too many laws against pollution. c. of pollution permits. b. incentives to pollute exist. d. factors of prod
Crop plant programs are being started which emphasize amino acid quality and protein production. Choose all such crop plants from the following choices. alfalf
35 99/100 in simplest form
Which group of chordates has a notochord and includes separate males and females?