tonymartinez5687
tonymartinez5687 tonymartinez5687
  • 03-11-2019
  • Mathematics
contestada

a Grocer mixed nuts worth $4per kilogram with raisins worth $3.25 per kilogram to make 15 kg of a mixture worth $3.60 per kilogram how many kilograms of nuts were used

Respuesta :

BILLYPANDAMAN
BILLYPANDAMAN BILLYPANDAMAN
  • 05-11-2019

Answer: 23 kg of nits

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

an economic system in which the market largely determines what products get produced, who gets them, and how the economy grows is a economy.
the volume of the atlantic ocean is about 3.1 \cdot 10^{17}3.1⋅10 17 3, point, 1, dot, 10, start superscript, 17, end superscript cubic meters. the mississippi
Write in slope-intercept form the equation of the line that is parallel to the line y=2/3x-6 and passes through the point (3,3)
3. How does the shape of a sail affect the distance a boat will travel? Independent Variable: Dependent Variable:
why do we harmed each other?
What is the distance between points A and B?
What climate region is in blue? World Climate Regions
company is interested in developing a quarterly aggregate production plan but they are not sure if a level strategy with backorders or a chase strategy would be
An object is moving and velocity of 8 m/s and accelerates to 35 m/s or 6.3 seconds. what is the acceleration?
Ques. A uniform cylinder of mass 4.3 kg and radius 0.4 m rolls down a ramp inclined at an angle 0.15 radians to the horizontal. What is the acceleration of the