googlegm
googlegm googlegm
  • 01-11-2019
  • Mathematics
contestada

A recipe asks for cups of flour.

How many cups of flour are needed to make of a recipe?
Express your answer in simplest form.

Respuesta :

YamsClapper YamsClapper
  • 05-11-2019

Answer:

Yuhh the answers c dawhggg trus me i just did the same thing lawl!

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Determine the cost per pound to see what the better buy. 3 pounds of turkey for $10.50 over to 1/2 pound for $6.25
Which tools allow economists to determine if the allocation of resources determined by free markets is desirable?.
What is the leading coefficient of this expression? * 9x3 - 8x4 + 10 + 4x5 – 5x + 3x? 10 3 9
ACE is an isosceles triangle. What is the measure of
12 divided by 5/6 equals what ?
PLEAS HELP I REALLY NEED HELP
Help me please and thank you , 7th grade math
Two angles form a linear pair. The measure of one of the angles is 62º. What is the measure of the other angle in the linear pair? 118º 62º 28º
An important place in New York where many folk artists performed and congregated was Group of answer choices Greenwich Village. SoHo. Harlem. the East Side.
Please help me with this math!!