LeslieLuckey716 LeslieLuckey716
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Josh pays $19.60 for a pack of 4 towels find the unit price in dollars per towel. If necessary, round your answer to the nearest cent

Respuesta :

slashblades3452 slashblades3452
  • 02-10-2019

Answer: $4.9 each towel

Step-by-step explanation:

You divide 19.6 by 4

Answer Link

Otras preguntas

It is called The "Seed time of life" ( Active voice)
Thank you so much 15p
Which of the following geographic regions is the wealthiest? a.Northeast b.South c.Midwest d. West
What do you think the biggest difference is between an unreliable source and a reliable source?
HELPPPPP PLSSSSSSSthanks​
Need help tomorrow due
चित्र वर्णनकरें--------​
Multiply: (x + 1)(x + 6 )
How do I solve this?
5. What's the least common denominator of 3/4 , 4/5, and 2/2 A. 12 B. 15 C. 60 D. 20 ​