TKofically TKofically
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Five apples cost $4.90 how much apples does each apple cost?

Respuesta :

FrozenWatermelon
FrozenWatermelon FrozenWatermelon
  • 02-10-2019

Answer: $0.98 per apple

Step-by-step explanation: 4.90 divided by 5

Answer Link

Otras preguntas

Describe how public policy is created in Russia today. Please I really need help!!
Which is an effective research question in developing an essay topic? Who are some important Greek heroes? Who are Hercules’s mother and father? What is the mos
Which colony was started as a place for Catholics to worship freely
math question down below
Explain why identity theft protection is more necessary now than ever before, especially for young adults. Provide your answers and explanations in a minimum o
Triangle FGH is an equilateral triangle with sides measuring units. What is the height of the triangle? GR= units
Kaylah has 25 bags of candy.Kevin gave her 3 times as many bags of candy she has .How much candy does Kaylah have?Fill out the blank. 25+A+A=75
Who was Karl Marx and what did he advocate in the communist manifesto?
what was Ronald Reagan pervious job before becoming president of united states
Rina spins the spinner below 30 times. A success occurs when the spinner lands on a number that is greater than 6. What is the probability of a success and a fa