sinai59
sinai59 sinai59
  • 05-09-2019
  • Mathematics
contestada

Fred spends $3.15 on 4 1/2 pounds of peanuts. How much did he pay for each pound of peanuts

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 05-09-2019

Answer:

3.15/4.5 = .70 per pound of peanuts he paid for

Answer Link

Otras preguntas

Which statements are true about the dollhouses? Select three options. The space inside dollhouse 1 can be found using the equation V = 6 (6) (5) + one-half (6)
3x – 2y = -4 4x + 2y = 25
please help, what are the answers
Which of the following is ture about a scientific hypothesis?
internal control systems maintain homeostasis by regulating which of these?
Which statement best explains the structure of the passage? It uses a causal structure. It uses a comparative structure. It uses a descriptive structure. It use
What is the yield on a corporate bond with a $1000 face value purchased at a discount price of $875, if it pays 8% fixed interest for the duration of the bond?
1 tablespoon is equivalent to _____ ml.
Which function has the same domain as y= 2√x? Y = √2x Oy=2³√x Oy=√x-2 O y = ³√x-2
What ingredient is the ""toad"" in a classic english ""toad in the hole""?.