RajhniRaxton RajhniRaxton
  • 04-09-2019
  • Mathematics
contestada

The peanuts cost 1.12 for 1 kilogram. How much does 7.4 kilograms cost​

Respuesta :

Sheyin
Sheyin Sheyin
  • 05-09-2019

Answer:

8.288 money

Step-by-step explanation:

1 kg --------> 1.12 cost

7.4 kg --------> 1.12*7.4

7.4 kg --------> 8.288 cost

Answer Link

Otras preguntas

What are two components that make up force?
What is an synonym for photosynthesis
how can changing improper fractions to mixed numbers help me determine between which two whole numbers a fraction lies
What is the coefficient in this expression? 17 + 5a
There are 798 calories in six 10-ounce bottles of apple juice. How many calories are there in one 10-ounce bottle of apple juice
The Emergency Highway Energy Conservation Act was passed in 1974. Under this act, states would only get federal highway funding if they set a speed limit of 55
9^x=27^(x+2) how do I do that? I don't get how to do it with different bases
the area of a triangle definitely is base x height ➗2 what classic mistake has Anne's made
Question 1.1. Choose the correct answer. Nancy bought 360 tropical fish for a museum display. She bought 8 times as many goldfish as angelfish. How many of eac
A group of employees bought a get-well gift for a co-worker. The gift cost $16.06. If there are 22 employees in the group, how much does each employee need to c