Seudónimo Seudónimo
  • 02-09-2019
  • Mathematics
contestada

Please answer this correctly

Please answer this correctly class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-09-2019

We have to multiply the unit cost by the number of items bought to find out the total cost. For the baseball coach, we have

[tex]2\cdot 6 = 12[/tex]

For the basketball coach, we have

[tex]9\cdot 14 = 126[/tex]

So, the difference is

[tex]126-12 = 114[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

write the number 0.632 in the other forms
Jill had $90. She bought a skirt that normally costs $42 but was on sale for half price. She also bought a T-shirt that was $8 off its regular price. Before sal
with 128 134 140 146 152 what's the next number if the pattern continues
The first thing to do when summarizing an article is to ________
What numbers multiply to get 720
What is the molar mass of Mg(NO3)2? Explain how you calculated this value.
Job A pays $13.00 per hour. Job B pays $11.00 per hour but has health benefits. Health insurance costs $3,400 per year. You expect to work 2,000 hours during th
Which of these is a physical property of wood? a. Wood can burn. b. Wood can rot. c. Wood does not rust. d. Wood is softer than coal.
WORTH 15 POINTS!!!! A tropical species of mite named A.L. is the record holder for the strongest insect in the world. It can lift up to 1.182 x 10^3 times its o
Amanda's jewelry box is in the shape a cube that has 6inches edges volume of Amanda's jewelry box?