Seudónimo Seudónimo
  • 01-09-2019
  • Mathematics
contestada

Please answer this correctly

Please answer this correctly class=

Respuesta :

shaira37pcj6fu
shaira37pcj6fu shaira37pcj6fu
  • 01-09-2019

20 cartons of ice cream = 1 carton of ice cream = $4, meaning that $4 x 20 = $80

2 cartons of yogurt = 1 carton of yogurt = $1, meaning that $1 x 2 = $2

$80 + $2 = $82

Hope this helped!

Nate

Answer Link
PhoneUser PhoneUser
  • 01-09-2019

$82 dollars is the answer.

Answer Link

Otras preguntas

A 2-gallon container of laundry detergent costs $21.36. ​ ​What is the price per quart?
how many men were killed in the battle for independence
true or false a mi me gustan las noticias. soy el periodista.
Please help...........
im giving away 48 points how were john of jeydens views different from thoseof ulrich zwingli?
On Monday while Johnny was getting ready for school, he was in the bathroom holding his comb when he got an itch on his head. Johnny used the comb to rub his it
Was Paul a follower of Jesus?Why did Paul become a missionary
What is the theme of the poem "The Red Wheelbarrow"?
where did most of the manufacturing occur in the colonists in the 18th century
What have the dry gardens (like the one above) been interpreted to represent? a. the path to enlightenment b. volume through shading and perspective c. thoughts