tatumm34 tatumm34
  • 02-05-2016
  • Mathematics
contestada

14 ounces of olive oil for $3.59

Respuesta :

helpmepassplease
helpmepassplease helpmepassplease
  • 02-05-2016
25. 6 cents for each ounce
Answer Link

Otras preguntas

Provide one piece of evidence from the Declaration that justifies American independence. Explain your answer.
Which fraction below represents 30% in simplest form.?
HELP ME NOW PLEASE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Match the adjective to the appropriate noun. 1. tarnished 2. lively 3. tasteless 4. flowered 5. puzzling question discu
what can doctors learn by tracking the kidney output of a patient
What is the lcd for the fractions 5/12 and 7/18?
How did the 1803 ruling in Marbury v. Madison affect the balance of power in the federal government? It made the executive branch stronger than the other branch
what are the primary stage of the cell cycle
What kind of things were hieroglyphics writing on?
Evaluate the function f(x) = 2x – 2, when x = –1. a.45b.40c.35d.30
4. Two kids are roller skating. Amy, with a mass of 55 kg, is traveling forward at 3 m/s. Jenny, who has a mass of 40 kg, is traveling in the opposite direction