Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2016
  • Mathematics
contestada

Grapes were on sale for $0.92 per pound . If Jeff purchased 0.75 pounds , how much did he pay for the grapes ?

Respuesta :

alijean1
alijean1 alijean1
  • 02-05-2016
The answer would be $0.69 because that is 75% of .92
Answer Link

Otras preguntas

3. What is the main argument of the passage? What claims does the author make to support the argument? How valid, relevant, and sufficient is the reasoning and
Why do you think Chief Joseph's short speech become so admired and famous?
What is the formula for hexaboron tetrabromide
Explain the differences between interpersonal and impersonal communication. Give an example of both types of communication in your explanation.
If -->B is added to -->A , under what conditions does the resultant vector have a magnitude equal to A + B? Under what conditions is the resultant vecto
QUICK. What is the largest capital in the world?
The maintenance department at the main campus of a large state university receives daily requests to replace fluorecent lightbulbs. The distribution of the numb
1. Through the last decade, we have seen the impact business people have on our society. At the end of your career, what do you think people will say you did fo
The Franklins can claim a recovery rebate credit of $________ for Cristina on their 2020 tax return. g
The SQL WHERE clause:___________.a) Limits the row data that are returned. b) Limits the column data that are returned. c) ALL Limits the column and row data th