gabrielliudodo gabrielliudodo
  • 03-04-2019
  • Mathematics
contestada

Finnegan shot 2 rolls of film film with 36 exposures on each roll. It costs $39.60 to develope all the pictures. How much did it cost for each person.

Respuesta :

karinaperea20 karinaperea20
  • 03-04-2019

Answer:

$0.55

Step-by-step explanation:

2x36= 72

39.60/ 72

Answer Link

Otras preguntas

what's the ph of citric acid
If the measures of two opposite angles of a parallelogram are represented by 3x+40 and x+50 what is the measure of each angle of the parallelogram
Jill is interested in understanding the theory that focuses on power in contemporary society. what theory should jill investigate?
The small organs used by spiders to produce silk are called _____________. silk nozzles spinnerets pedipalps mouthparts
Plane ABC and plane BCE ____ be the same plane. Question 4 options: cannot must may
In which sentence does the underlined noun clause function as the object of a preposition. Our group sends whoever requests information a newsletter and a link
A hat contains three ping-pong balls numbered 1, 2, and 3. kim draws one from the hat. then, without replacing the first ball, she draws another. what is the sa
what was considered an act of war in 1914?
The archetypes established in ancient mythology A. explain scientific phenomena. B. capture historical facts. C. provide ideas for improved cultural interac
True or False. An object's mass will change if you move it from the Earth to the Moon.