earthly62 earthly62
  • 04-03-2019
  • Mathematics
contestada

which equation represents the total price paid when buying books that cost 3.99 each how much do 13 books cost​

Respuesta :

jimmy6994
jimmy6994 jimmy6994
  • 04-03-2019
3.99 x 13= 51.87
Have a nice day
Answer Link

Otras preguntas

Let f (x) = 10/x-4 What is the average rate of change of f (x) from 2 to 8 ? Enter your response as a decimal.
A 2-pound bag of broccoli costs $4.48. What is the price per ounce?
I need help on this please it would really help me alot
ubject, Linear Equations and Slope - Quiz Question 2 What is the y-intercept in the equation y = 4x - 3? 3 0 -3
what is thirty times 80
number the steps for using a microscope to view a slide order from 1-11
The perimeter of a rectangle is 35 cm. The rectangle's area (in sq. cm) as a function of its length (in cm) is graphed. What is the approximate average rate at
Choose the correct equation of the circle. Center: (13,13) Radius: 4 (don't judge me i was 2 lazy 2 type all the answer options until i discovered the answers w
Select ALL the values from the set {4, 4.5, 6.5, 9}
Graph the line with the equation y=-1/2+4.