jada5719
jada5719 jada5719
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Peaches cost $4.29 per pound. Find the cost of two and a quarter pounds of peaches.

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 04-02-2019
the cost of 2.25 lb of peaches is $9.65
Answer Link

Otras preguntas

which ocean current directly warms western europe
Which pronoun correctly completes the sentence? Antonio and __________ always tell the funniest jokes. A. he B. him
Alexander the Great adopted his father’s plan to invade and conquer __________. A. Asia B. Greece C. Egypt D. Africa
Your inspection of a house's _______ relates to the condition of the roof.
Why do doctors recommend that people get a flu shot each new flu season? The flu virus becomes immune to the vaccine The vaccine wears out over time? The flu vi
In scientific terms, how is power related to work? A.Power is the ability to do work. B.Power is the force of work over a certain distance. C.Power is the rate
Circle R has a radius of 6, and is tangent to circle R at point Q. Also, QP = 8. (a) What is the measure of angle RQP Explain your answer. b) What is the
What is the solution to the following equation? 5(2x − 6) + 20 = 10 9 5 3 2
What was the compromise made in the Missouri Compromise? A) To create a slave state and a non-slave state B) To create a free state where fugitive slaves could
Serfs were not required to provide labor services for the manor. true false