2021hhallissey
2021hhallissey 2021hhallissey
  • 02-01-2019
  • Mathematics
contestada

which one is the better buy $3 and 2 refills $4 and 3 refills

Respuesta :

GodofThunder
GodofThunder GodofThunder
  • 02-01-2019

Answer:


Step-by-step explanation:

3 and 2

Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-01-2019

Well, for the first one, you would be paying 0.66 cents for each refill.

For the second one, you would be paying 0.75 cents for each refill.

So, the first option is better because it is cheaper.

Answer Link

Otras preguntas

ASP PleaseRead the narrative and determine the point of view: "As the teen walked along the beach with his mother, he knew he had to tell her the verifiable tru
expand and simplify 2(a+3)+3(2a-1)
prepositions show all of the following types of relationships except
Climate is influenced by temperature and _______. a. snow only b. vegetation c. all forms of precipitation d. rain only
What are the spiral arms of the Milky Way made of? A. Older stars and comets B. Variable stars C. Asteroids and comets D. Younger stars and gaseous nebulae
Who was the leader of iraq in 2003? a. osama bin laden b. saddam hussein c. mahmoud ahmadinejad d. king abdullah user: who was in control of afghanistan whe
which of the following word is spelled correctly answer
whats the real name for nando lascurain in mi corazón es tuyo?
Keeping things neat and organized is not worth the time it takes. agree or disagree?
how do you ensure that your files are kept private on your computer