Seudónimo Seudónimo
  • 03-04-2016
  • Mathematics
contestada

if 7 candies cost $4.20 how much does 12 candies cost?

Respuesta :

Jeanne080
Jeanne080 Jeanne080
  • 03-04-2016
4.20/7 = $0.6 That's for ONE candy Then do this : 0.6* 12 = $7.20
Answer Link

Otras preguntas

The highest tier in cell hierarchy is _____.
which of the following was an accomplishment of metallurgists during the Gupta empire
which of the following was an accomplishment of metallurgists during the Gupta empire
I have no idea how to use this site yet, so I'm just gonna put my algebra problem here. Thanks for any help! Graph system of equation: x-2y=2 3+y=6
What was the Muslim ruler Süleyman known for? A. ordering a new code of laws for his empire and overseeing construction of a stunning mosque in the capital at I
Why is Guy de Maupassant known as one of the fathers of the modern short story? How might his personal life have influenced his writing? Does his short story "T
Combine like terms.9 + 18s – 7s A. 20s B. 9 + 11s C. 9 – 11s D. 20
A traveller found himself in a strange country where the temperature rose sharply during the day and then fell again at night and made his watch act erratically
What shape is number : 3, 4, and 7
Whose unexpected reaction after one of George Whitefield's sermons demonstrated how powerful Whitefield's preaching style was?