peggyford
peggyford peggyford
  • 03-11-2018
  • Mathematics
contestada

William purchase 1/2 dozen cookies for $5.88. How to determine the unit cost of the cookies

Respuesta :

vanessasteed vanessasteed
  • 03-11-2018
You divide 5.88 by 12 and you get your answer
Answer Link
ameliecatslove
ameliecatslove ameliecatslove
  • 03-11-2018

To get the unit cost you have to divide 5.88 by 6

ANSWER:

0.98

Answer Link

Otras preguntas

What is the answer ?
Since the ball starts out on the ground before being kicked x=0. find the corresponding value for y, in feet.
50 pts! Fill in the blanks (see attachment for clues necessary to fill blanks). ⇒Identify where each star fell, what color it was, and what part of the sky it c
Please help ASAP! Describe at least one way in which each of Earth’s subsystems was altered during the Precambrian era.
Use this figure to find the value of ∠FOD.
why should oil or grease never be used to lubricate oxygen or acetylene regulators? a: it can react with certain chemicals or materials and result in an explosi
Which trace fossils are created when a worm travels through the soil and the impression is filled with hardened sediment?a.coprolitesb.tracks and trailsc.molds
What is the lead equivalency for shields worn during fluoroscopy?
How might a sociolinguist explain "mock spanish" terms such as el cheapo?
Alfonso ¿viste a alguna amiga en el centro comercial? ana maría (1) alfonso ana maría, ¿quieres ir al teatro o al cine esta noche? ana maría (2) alfonso