garytorresangulo garytorresangulo
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintball all together the balls cost $35.99 about how much did the paintball cost per pound

Respuesta :

infinitedip infinitedip
  • 03-10-2018
around 2.30 per pound

35.99÷15.6=2.307

Round up to 2.30
Answer Link

Otras preguntas

I do not no what times to get to 16 and i can not ask my mom or dad or grandma or nobody becase they are working and i do not know nobody
Who were the professional soldiers employed by the local lords in the feudal system in Japan? A. Shogun B. Janissary C. Samurai D. Daimyo
Explain how you decided where to place the decimal in the quotients for 152÷10, 152÷100,152÷1000
Answer this problem x- 2 = -3x + 10
Who was the leader of the Mughal Empire?
What problems might occur if carbohydrates and sugar are low?
He began the practice of relocating rebellious people. a.saragon b.shamshi adad c.hammurabi d.nebuchanezzar e.tigladesh lll
Help solve for t thank you so much
3x+y=5 2x+y=5 solve for X or y
Which of the following was the punishment for the Nazi leaders that were held at the trials at Nuremberg? Most of the Nazi leaders were imprisoned in labor camp