lupitaserr83
lupitaserr83
03-10-2018
Mathematics
contestada
I need help asap on this please
Respuesta :
jessicauniverse
jessicauniverse
03-10-2018
A. $17.55+ x = $26.91
B. $26.91 - $17.55 = $9.36
X = $9.36
C. The toaster costs $9.36
Answer Link
ksevilla
ksevilla
03-10-2018
a. 26.91 = t + 17.55
b. 26.91 - 17.55 = 9.36 = t, or the price of the toaster
c. kelly bought a toaster that cost $9.36 and a vacuum that cost $17.55. In total, she spent $26.91
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 66+ )
Otras preguntas
what is a kite and a parallelogram and what is there differences
The standardized IQ test is described as a normal distribution with 100 as the mean score and a 15-point standard deviation. 2. What is the Z score for a score
The helps identify the field. A.primary key B. field name C. data type D.none of the above
how do you calculate the excessive or limitations of an element during a chemical reaction
What structure prevents food from entering the nasal cavity while swallowing?
Which line fits the data graphed below? Choose 1 answer: Choose 1 answer: (Choice A) A (Choice B) B (Choice C) C (Choice D) None of the lines
At a frozen yogurt stand, two small cones, one medium cone, and two large cones cost $ $14.60$ . One small cone, one medium cone, and one large cone cost $ $8.7
Supported passage of the 16th Amendment to the Constitution, allowing a federal income tax; broke up the Standard Oil Company and the American Tobacco Company.
feelings and ideas are suggested by the phrase "weather'd every rack" in line 2?
what is food service and procedure?