valdez1246 valdez1246
  • 02-09-2018
  • Mathematics
contestada

u had $20to spend on seven avocados. after buying them you had $6 how much did each avovados cost?

Respuesta :

catboyyeehaw
catboyyeehaw catboyyeehaw
  • 02-09-2018
Each avocado cost 2 dollars
Answer Link
JpH03J03TWO
JpH03J03TWO JpH03J03TWO
  • 02-09-2018
The answer is $2/avocado!
Answer Link

Otras preguntas

A can can be rented for $50 per day with unlimited mileage, or for $40 per day plus 25 cents per mile . For what daily mileages will be unlimited mileage plan s
Select the part of the ATP molecule that stores and releases energy? A B C D
a type of non fiction which explains a particular subject is called what?
Is f(x)=([tex]\frac{1}{e}[/tex])^x a exponential function?
If f(x) = 6x - 4, what is f(x) when x = 8? оооо
Chaque année le Guide Michelin sélectionne les .Les de l'hôtellerie attendent la sortie du Guide avec impatience.Les restaurants peuvent (can) recevoir un maxim
What might geneticists learn about genes by studying rna.
the function f(x) = 3,005(1+0.03)^x represents the amount of money in a savings account where x represents time in years. what does 3,005 represent? a. the amou
How do you solve this and provide me the answer
Find the dimensions of the box described. The length is twice as long as the width. The height is 4 inches greater than the width. The volume is 48 cubic inche