theylovelilzz
theylovelilzz theylovelilzz
  • 02-08-2018
  • Mathematics
contestada

please help me with this question!!!

please help me with this question class=

Respuesta :

michellebtsfanp311yf
michellebtsfanp311yf michellebtsfanp311yf
  • 02-08-2018

The unit rate is $2.75

If you divide the cost by Movies/week you would always get $2.75

For example:

11÷4=2.75

13.75÷5=2.75

19.25÷7=2.75

22÷8=2.75

Hope this helps you :))

Answer Link

Otras preguntas

4. What are the differences between a living will and a health care power of attorney? be specific please
Please send help! What is the range of this radical function? F(x) = x-2+4 A. 2 B. -2 C. 4 D. -4
Which of the following refers to appellate jurisdiction as applied to federal courts of appeals?
Which statement is supported by the map? A) Road systems in Southeast Asia are among the finest in the world. B) Long bridges connect the islands of Southeast A
The large circle has a radius of 10 cm. Find the radius of the largest circle which will fit in the middle.
Louisa walked for 15 minutes from her house to Marys house. She spent 25 minutes at Marys house. She walked 10 minutes to the store. She bought groceries at the
Is (0, -2) a solution to the equation 2x - 3y = 6. Why or why not?
Will give brainly Match the point of view with one of its advantages. Match Term Definition First-person point of view A) It engages the reader with a character
Define density of a substance.
whats the easist way to have a night time accident