AngelDaKing
AngelDaKing AngelDaKing
  • 03-07-2018
  • Mathematics
contestada

i need help with this please help the last one is 20 for 4.20

i need help with this please help the last one is 20 for 420 class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-07-2018
Hello!

The word "per" means to divide. Therefore we will divide our price by ounces to find how much one ounce costs.

.42/2=.21

It costs $0.21 per ounce.

I hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

estimate for 412*5.904/0.195any one knw the estimate for this and how to work it out
what are vertically opposite angles
please give three reasons why a battle would happen in a certain area ? :)
An atom of which element has the strongest attraction for electrons? A) Ba B) Cs C) O D) F
What does "to see the elephant mean"?
katherine spends 1,089.72 each month for rent and supplies to run her salon. If she charges $18 for a haircut how many hair cuts must kathrine do to cover her e
What are similarities between:The Han and Shang Dynasties?The Han and Xia Dynasties?Please help as it's due tomorrow and I don't have long to do it!
what are the 2 types of behavioral responses??
What Is a Seismometer?
Why is living important