zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 03-07-2018
  • Mathematics
contestada

If each iTunes song costs $0.99 and Wade bought 24 songs, how much was the total cost?

Respuesta :

JorisHogenbirk JorisHogenbirk
  • 03-07-2018

[tex]24 \times 0.99 = 23.76[/tex]
Answer Link
bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 03-07-2018
The answer would be  $23.76
Because $0.99 · 24 = $23.76
Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP ME Who smuggled textile secrets from British factories into America? Eli Whitney Samuel Slater Francis Cabot Lowell Henry Ford
Place these Cold War events in the order they occurred. Berlin Blockade SALT 1 talks Cuban Missile Crisis Vietnam War Afghanistan War
Who was Geoffrey Chaucer?
How did the production of penicillin change during World War II? Different types of penicillin were developed. Stronger types of penicillin were developed. Larg
When and where did jainism develop ?
All of the following are reasons why third parties tend to remain minor in the United States EXCEPT difficulties in getting on the ballot difficulties in qualif
World history from the past to the present, events and trends on the local, national and global sphere are. interrelated unconnected different the same
what was the dreadful oracle the was deliverd to king Acrisius
can a single cell be a living thing? explain
what is an imperative sentence? a. Asks a question B. Shows emotion C.makes a statement D.makes a request