reversetwinzz reversetwinzz
  • 01-06-2018
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for 8 ounces cough syrup @$1.36 a bottle

Respuesta :

coolguy234 coolguy234
  • 01-06-2018
just divide 1.36 by 8
0.17
Answer Link
Luv2Teach
Luv2Teach Luv2Teach
  • 01-06-2018
Unit price will be found by dividing 1.36 by 8. This will give you the cost per ounce.  It's 17 cents per ounce.
Answer Link

Otras preguntas

exercises to lose belly fat
mitosis and meiosis similarities
what is implied if a firm is losing money?
Which of the following is most likely the reason that the U.S. Constitution requires so many steps in the impeachment process?' The framers tried to discourage
where does jacob sartorius live now
what is the correct line description for x+3y=1?
What are the contributing factors that increase the likelihood of genocide?
what time is it in jerusalem
direct object pronouns spanish
how many ounces in a gallon